Usta Rehberi

Bu rehber ile BiServis üzerinde nasıl daha fazla kazanabilirsiniz, açıklıyoruz!

Hangi Konuyu Merak Ediyorsun?

Başarılı Başlangıç Yöntemleri

Cevaplıyoruz!

Başarılı Başlangıç Yöntemleri;

1. Kayıt Olmak İşe BiServis'e kayıt olmakla başlayın. Kayıt olduğunuz BiServis sisteminin firmalara faydaları, kolay bir şekilde firma bölgesinde ki müşterilerin sizlere ulaşmasıdır. Sistemimizde ki ayrıntı tek bölgede tek firma değil birden fazla firmanın yer almasıdır. Bu özelliğin birlikte getirdiği rekabet ortamında en iyi olmanız diğer firmalara göre daha fazla iş almanız anlamına gelmektedir. Sistemimiz yapmış olduğunuz işlemlerden kalitenizi ölçerek başarınıza göre müşterilere görüntülenmenizi sağlamaktadır. Bu başarıya ulaşmak için rehberi okumaya devam edin.

2. Tanıtım Kayıt olurken size sorulan tanıtım bölümünü doğru bilgiler ile eksizsiz bir şekilde tamamlayınız. Sağladığınız hizmetleri tanıtımda geçirin. Firmanız hakkında en ince ayrıntıya kadar bilgilerinizi doldurun çünkü potansiyel müşteriler profilinizi ziyaret etmesi sonucunda firmanızı inceleyerek hakkında bilgi edinmek isteyecektir. Bu noktada tanıtım yazısı sizin için en iyi yöntemlerden bir tanesi olacaktır. Tanıtım yazısında ki en ince ayrıntı vermiş olduğunuz hizmetlerdir. İstatistiklere göre sağlamış olduğu hizmetleri tanıtımın yazısında geçiren firmalar %70 oranla daha fazla müşteri kazanıyor.

3. Galeri Galeri firmanızın aynasıdır. Sisteme yüklediğiniz iç mekan, dış mekan, çalışma anları gibi eklemiş olduğunuz resimleri müşteriler inceleyerek, profilinizde zaman geçirmesini sağlamaktadır. Resimlerin size ait olması önemlidir. Kayıt olurken yüklemesini gerçekleştirdiğiniz resimler yönetim onayına düşerek yayınlanmaktadır. Resim eklemek hakkınızda daha fazla bilgi vereceği için daha fazla potansiyel müşteriye erişmenizi artırmaktadır.

4. Hizmetler Seçmini yaptığınız hizmetler ile firmanızın hangi sektöre(lere) yönelik olduğunu belirtiniz. Birden fazla sektörde hizmet veriyorsanız üye olduktan sonra profilinizden hizmet ekle butonuna basarak ek olarak hizmet ekleyebilirsiniz. Verdiğiniz hizmete göre puanlama alacağınız için eklemiş olduğunuz hizmetlerin geçerli olması gerektiğini unutmayınız.

5. İletişim BiServis sisteminde müşteri ile iletişim kurmanın bir çok yolu vardır. Bunlardan bir taneside iletişim bilgileri ile müşterinin direk olarak size ulaşmasıdır. Bu ayrıntı dikkate alındığında müşterinin sizlere ulaşabileceği bir telefon numarası, cep telefonu numarası, email ve adres gibi bilgilerin profilinizde yer alması gerekmektedir. Kayıt olurken bu noktalara dikkat etmeniz doğru bilgiler girmeniz gerekmektedir.

6. Harita Sistemimiz müşterilerin memnuniyetine kaliteli hizmet ve kendisine en yakın hizmet veren firmaları bulmasına yönelik olduğundan ötürü, firmalardan adres bilgilerini harita üzerinden göstermelerini talep ediyoruz. Bu taleplerin aktiflik kazanması doğrultusunda müşteriler kolay bir şekilde adresinizi görüntüleyebilir sizlere ulaşabilir. Ayrıca yerinizi belirtmeniz arama sonuçlarında yer alan haritada konumunuzu belirtecektir. Bu özellik dikkate alınarak tam konumunuzu haritadan seçin.

6. Logo / Kapak Bir çok sistemin aksine logo ve kapak resmini ücretli değilde tamamen ücretsiz bir şekilde size sunuyor ve eklemenizi talep ediyoruz. Bu talebimiz sizlerin arama sonuçlarında daha fazla dikkat toplayarak, müşteriyi profilinize çekip incelemesini sağlamaktır. Profile giriş yapan müşteriye eklemiş olduğunuz kapak fotoğrafında işinizi anlatmanız sizin için avantaj sağlayacaktır.

Başarılı Gelişme Yöntemleri;

1. Tanıtım Gelişim gösterirken tanıtım yazınız en önemli kriterlerden birisidir. Profesyonel bir şekilde hazırlamış olduğunuz tanıtım yazısı firmanızın gelişimi yönünden en etkili noktalardan bir tanesidir. Bu yazıyı uzun açık ve mantıklı kelimeler ile hizmetlerinizi belirtip güncelleme yaparak firmanızı geliştirebilir, müşteri ile etkileşiminizi artırabilirsiniz.

2. Yayınlar Mantıklı ve hizmetinize yönelik yapmış olduğunuz paylaşımlar, firmanızın gelişim sürecinde en önemli etkenlerden bir tanesidir. Paylaşımını yaptığınız yayınların hizmet ile alakalı olması gerekmektedir. Bu husus gelişmeniz açısından önemlidir. Konu ile ilgisiz olan tüm yayınlar kaldırılacak ve gerekirse sistemden süreli veya kalıcı uzaklaştırma ile cezalandırılacaktır.

3. Resimler Kayıt sonrası profilinizden hizmetinize ilişkin yeni resimleri eklemeniz görünürlüğünüz açısından size fayda sağlayacaktır. Ayrıca potansiyel müşterilere vermiş olduğunuz hizmete dair resimleri yüklemek, müşterinin hizmetinize dair bilgi almasını rahat bir hale getirecektir. Bu durumda sizi tercih etmesi yönünde + bir etmen olacaktır.

4. Yorumlar Sağlamış olduğunuz hizmetler doğrultusunda, müşteriler firmanıza yorum ve puanlama yapma hakkına sahiptir. Bu puanlama firmanızın görünürlüğünü ve kalitesini artıracaktır. Yorumlar yönetici onayından geçtiğinden ötürü herhangi bir ihlal sonrasında sistemden kalıcı olarak uzaklaştırılabilirsiniz. Almış olduğunuz puanlar vermiş olduğunuz hizmet ile doğru orantılı olduğundan dolayı hizmet kaliteniz bu noktada devreye girerek rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlamaktadır.

5. En İyiler Sistemde en önemli noktalardan bir taneside En iyi firmaların listelemesinin yapıldığı kısımdır. En iyilere girebilmek için sistemin size sunmuş olduğu tüm gelişim süreçlerini doğru bir şekilde gerçekleştirmek gerekmektedir. Müşterilere en iyi firmayı sunabilmek adına firmanızın sektörünüzde ne kadar başarılı olduğunuz, paylaşımlarınızın sektöre hitap edip müşterilerin sorunlarını çözebilmesi, müşteriler ile sistem üzerinden kurmuş olduğunuz iletişim doğrudan etkilemektedir. Tüm bu hususları en iyi şekilde gerçekleştirmeniz doğrultusunda rakip firmalar ile bir sıralamaya girerek en iyiler listesinde yer alabilirsiniz.

5. Teklif Verme Müşteri firma aramak istemeyip doğrudan firmaların kendisi ile iletişime geçmesini istemesi doğrultusunda sistemin bu özelliği devreye girmektedir. Başarılı başlangıç yöntemlerinde belirtilen maddeleri tamamlamış olan, sitemin içerisinde yer alan BiPuan değerinin 250 üstünde olan tüm firmalar ve premium üyeler teklif verme özelliğinden yararlanabilecektir. Müşteri aramış olduğu hizmeti belirterek ilan sayfamıza girmiş olduğu bilgiler düşmektedir. Sizde ihtiyaçlar doğrultusunda direk müşteri ile iletişime geçip hizmeti sunabilirsiniz.

6. Hizmetler Arama kriterlerimizin bir taneside vermiş olduğunuz hizmetlere dairdir. Seçimi yaptığınız sektörler müşterinin arama kelimesi ile eşleşmesi doğrultusunda listede yer alabileceksiniz. Fakat bu listede görünür olabilmek için diğer maddelerde belirtilen hususları yerine getirmeniz gerekmektedir.

7. Profil Gelişim sürecinde etkilemek en önemli etkilerden bir tanesidir. Müşteriyi etkilemenizin en etkin yeri profilinizdir. Profilinizde istenilen bilgilerin yer alması sonucunda müşteri size güven duyacak ve rakipleriniz karşısında sizi tercih etmesi kolaylaşacaktır. Özellikle doğru bir biçimde yayınlamış olduğunuz paylaşımlar görünürlüğünüzü artırmanın yanında güvencede sağlayacaktır.

Daha Fazla İş Alma Yöntemleri;

1. Tanıtım Başlangıç, gelişim ve bu kısımda da sürekli olarak vurgulamış olduğumuz madde tanıtımdır. Tanıtımın, vermiş olduğunuz hizmetleri kapsaması dahilinde sektör içerisinde listelenmenizi sağlayacaktır. Arama yapıldığında ilk hedefiniz yapmış olduğunuz tanıtım ile firmalar arasına girebilmektir. Bunun haricinde belirlemiş olduğunuz hizmet seçimleride listelenmenizi sağlayacaktır. Tüm bu listeleme kriterlerinden en önemlisi tanıtımdır ve üstünde durmanız gereken birincil maddedir.

2. Yayınlar Tanıtım yazısını Biservisin listelenme kriterlerine göre yazdıktan sonra, anahtar kelimeye göre firmanız listeye girmektedir. Listelenme sonrasında rakipler arasında ki rekabet başlamaktadır. Rekabette galip gelebilmek ve ilk sırayı alabilmek için doğru yayınlar paylaşmanız gerekmektedir. Bu yayınlar firmanıza tanımlanmış olan BiPuanı etkilemektedir. BiPuanı yüksek olan firmalar rakiplerinin önüne geçerek müşteriyi kazanma şansını artırmaktadır.

3. En İyiler Sistem üzerinde en iyiler bölümünde listelenmek müşterilere sunduğunuz hizmete ve onlara yaklaşımınıza bağlıdır. Müşterinin memnun kalması sonrasında profilinize girip yorum ve puanlama yapması sonucunda en iyiler listesine girebilirsiniz. Alınan en çok puandan en az puana göre bir sıralama yapılmaktadır. Bu bölümde rakiplerinizi geçmek için müşteriler ile aranızı iyi tutmanız gerekmektedir.

3. Yorumlar Sistem müşteri odaklı çalıştığından ötürü yorumları özellikle dikkate almaktadır ve tüm sıralama kriterlerinde + veya - puan vermektedir. Alacağınız olumlu sonuçlar BiPuan'da yorumuna göre değişkenlik gösteren puanlar kazandırmaktadır. Aynı şekilde olumsuz almış olduğunuz yorumlar ise Bipuanı o derecede etkilemektedir. Bipuanı en fazla müşteri yorumları artırmakta ve daha fazlası, olumsuz alınan yorumlar - olarak Bipuanı etkilemektedir(Örn: Tüm firmalarda olumlu yorum +50 puan veriyor ise Olumsuz yorum -100 puan verebilir.). Bipuan listelenmedeki sıralamayı belirlediğinden ötürü müşteriler ile ilişkilerinizi sıkı tutmanız gerekmektedir.

4. Kalite Kaliteden kastımız sistemde ve verdiğiniz hizmetlerde başarılı sonuçlar elde etmenizdir. Kalitenizi ortaya koymak adına müşterileri verdiğiniz hizmetin uygunluğuna ikna etmeniz gerekmektedir. Bu ikna sonucu sizlere olumlu olarak yorum ve puanlama olarak dönecektir. Sistemde ise profilinizin vermiş olduğunuz hizmete doygun olması gerekmektedir. Seçilme kriterlerinden en önemli etken gerçeklik ve profil doluluğundan geçmektedir. BiServisin kalite standartları bu saydığımız tüm maddelerden geçmektedir. Kaliteyi sarsabilecek tüm etkileşimler yönetim tarafından tespit edilip kalıcı veya süreli olarak uzaklaştırılmaktadır.

5. Premium Premium üyeler özetle standart üyelere nazaran daha avantajlı durumda olmaktadırlar fakat saymış olduğumuz tüm kriterler premium üyeleride kapsamaktadır. Premium üyelerin avantajları müşterinin yapmış olduğu aramalarda, ilk sıralarda yer alarak kendi aralarında bir rekabete girmeleridir. Bunun yanı sıra teklif isteyen bir müşteri ilk olarak premium üyelere gösterilir, belli bir sürenin ardından teklif olumlu sonuç görmez ise standart üyelere açılmaktadır. Bu ve daha bir çok özellik premium üyeler için geçerlidir. En etkili potansiyel müşterilere ulaşmanın bir yoluda premium üye olmaktan geçmektedir.