KATEGORİ

Organizasyon

Kır Düğünü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Kır düğünü genelde her kızın hayalidir. Ancak kır düğünü yapmak yüksek bir bütçe gerektirir. Kır düğünleri genelde yemekli ve isteğe bağlı içkili olabilmektedir. Ayrıca tutulacak olan mekanın büyüklüğüne ve mevkiine bağlı da yine çıkacak masraf değişmektedir. Kır düğünü yapacak bir bütçeniz varsa eğer her şeyin organize edildiği ve atlanmadığı bir organizasyon firmasıyla anlaşmanız şarttır. Bu sayede düğün alanının süslenmesinden tutun da her şeyiyle organizasyon firması ilgilenecek size ve konuklara ise eğlenceli vakitler geçirmek kalacaktır.

Kır Düğünü Organizasyonu Nasıl Yapılır?


Kır düğünü yapmaya karar verdiyseniz eğer önce mekanı seçmeniz gerekir. Konukların ulaşımda sorun yaşamayacağı ve kolayca bulabileceği bir mekan seçerseniz iyi olacaktır. Mekanı talebiniz doğrultusunda seçebilir ve anlaşabilirsiniz. Organizasyon firmaları bu konuda daha tecrübeli olduğu için size fikirler sunacak hatta sizi kır düğünü yapılan yerlere götürerek gezdirecektir. Kendilerinin anlaşmalı olduğu yerler de illa ki vardır.

Mekan seçimi sonrası sıra sunulacak yemek ve içkileri gelir. Genelde kır düğünleri atıştırmalıklardan başlar, sıcak yemekle devam eder, pasta, meyve veya kahve ikramıyla son bulur. İçkili bir kır düğünü olacaksa eğer içki sınırı koymak ya da koymamak size bağlıdır. İçki olmasın derseniz de her tür meşrubatın olması gerekir.

Kır düğünü süsleme işlemlerini yine organizasyon firması yapacaktır. Sizin sadece istediğiniz renkleri belirtmeniz veya konsepti belirtmeniz yeterlidir. Talep ettiğiniz süslemeler talep ettiğiniz renklere göre hazırlanır.

Mekan, yemek, süsleme aşamasından sonra geriye nikah şekeri, gelinlik, ayakkabı, düğün arabası, pasta seçimi kalır. Bu seçimleri de yine kır düğünü konseptine uygun yapmanız gerekir. Bu seçimlerde hata yapmamanız için size birkaç uyarıda bulunmak isteriz.

Kır Düğünü İçin Nikah Şekeri Seçimi


Davetlilere sunacağınız nikah şekeri mutlaka konseptinize uygun olmalıdır. Kır düğünü doğayla iç içe genelde açık alanda olduğu için konuklara dilerseniz saksıda çiçek hediye edebilirsiniz. Kaktüs çiçeği hem değişik hem de farklı bir seçenektir. Üzerinde isimlerinizin ve düğün tarihinizin yazıldığı, değişik saksı renklerinde süslenerek hazırlanan çiçekler emin olabilirsiniz ki herkes tarafından sevilir ve dikkat çeker. Hazır satılan veya hazırlanan sıradan nikah şekerleri genelde şekeri yendikten sonra atılır. Emin olabilirsiniz ki siz ve aileniz haricinde kimse saklamaz. Bu düşünce ile yaratıcılığınızı kullanabilir ve konuklara sürekli kullanabileceği hediyelikler hazırlayarak sunabilirsiniz.

Kır Düğünü İçin Düğün Arabası Seçimi


Kır düğünleri genelde ilkbahar ve yaz mevsimlerinde yapılır. Mevsime uygun üstü açık bir klasik araba seçmenizi öneririz. Bu şekilde daha ahenkli ve gösterişli bir ortam yaratmış olursunuz. Kır düğünü arabası süslenirken yalınlıktan ilham alınmalı, abartılı bir süsleme yapılmamalıdır. Kır düğünü için seçilen renklere göre araba tüllerle süslenebilir. Araba süslenirken kır çiçekleri ya da mevsimine uygun çiçekler kullanılabilir. Yapay yerine doğal çiçek kullanılırsa ve bol yapraklar kullanılırsa daha hoş ve sade bir görüntü olacaktır. Gelin çiçeğinizi de yine konsepte uygun ve araç süslemesine uygun seçerseniz ortama uyum sağlamış olursunuz.

Kır Düğünü İçin Gelinlik Seçimi


Ne olursa olsun içinde rahat edilen şeyler seçilmelidir. Bunlar elbise, pantolon, etek, abiye, gelinlik fark etmez… İçinde rahat edemeyeceğiniz bir gelinliğin içinde çok da mutlu olmaz, eğlenemez bir an önce kurtulmak istersiniz. Düğün gününüzde neden böyle bir durumda kalasınız ki? Gelinlik almak için teker teker mağazaları dolaşmanıza gerek yoktur. Herkesin vücudu aynı olmadığı için önerimiz kendinize özel gelinlik diktirmenizden yanadır. Bedeninizi saran ve sizi hareket ederken rahatsız etmeyecek bir gelinlik yaptırabilirsiniz. Kır düğünü için daha çok tiril tiril modeller önerilir ve tercih edilir. Bele sıkıca oturan ayrıca kuyruklu olan gelinlikle asla rahat edemezsiniz. Bu yüzden tavsiye etmiyoruz. Tarlatanlı gelinlik de kır düğünü için uygun değildir. Ancak yine de biraz kabartı isterseniz geniş tarlatan yerine dar tarlatan seçebilirsiniz. Ya da tarlatan olmayan ancak varmış gibi görünen bir gelinlik diktirebilirsiniz. Genelde her kız bembeyaz bir gelinliğin hayalini kurar. Ancak kır düğünü yapacaksanız eğer kırık beyaz gelinlik tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca gelinlik yaptırırken hangi model saçı düşünüyorsanız gelinliğinizi ona göre yaptırın. Eğer saçınız açık olacaksa sırt dekolteniz olmasın, aksi halde sırtınızı saçınız kapatacağı için gelinliğinizin o mükemmel görseli kapanır. Saçınız toplu olsun istiyorsanız ön kısmı tamamen sade, arka kısmı yoğun dantel ve dekolte içeren bir gelinlik tercih edebilirsiniz.

Kır Düğünü İçin Ayakkabı Seçimi


Damatlar yani erkekler genelde düz taban ayakkabı giymeye alışkındır. Spor giyinmeyi sevenler kundura ayakkabı giymede zorlanacağı için biraz daha klasik ama rahat bir ayakkabı seçimi yapabilir. Damatlar için ayakkabı seçimi basit ve zahmetsizdir. Sadece zevke ve damatlık kumaşına göre seçilebilir. Ancak bir gelin, gelinliğin altına en çok da rahat edebileceği, görsel açıdan mükemmel bir ayakkabı giymek ister. Gelinliği gösteren ayrıca kaldıran en önemli şey ayakkabılardır. Gelin ayakkabısını genelde çoğu konuk görmez. Normal bir yerde düğün yapmış olsanız istediğiniz rahat edebileceğiniz bir ayakkabıyı tercih edebilirsiniz deriz. Ancak söz konusu kır düğünüyse istediğiniz ayakkabıyı giyemezsiniz. Kır düğünü için; boyunuz uzunsa eğer şık veya size özel hazırlanmış bir babet tercih edebilirsiniz. Ancak boyunuz kısa veya babet giymek istemiyorsanız dolgu topuk ayakkabılar tercih etmelisiniz. Kır düğünü aynı zamanda yeşil alan da olduğu için platform topuklu ya da stiletto ayakkabınızın topukları çimenlerin içine girebilir ve yürürken zorlanabilir hatta düşebilirsiniz. Kır düğünü için ayakkabı seçimi en az gelinlik seçimi kadar önemli hatta rahatlığınız için daha da önemlidir.

Kır Düğünü İçin Pasta Seçimi


Kır düğünü pastasını seçmek diğer durumlara göre en basitidir. Düşünecek olursak eğer kır düğünü doğal ve açık ortamdır. Ortamın ayrıca seçilen konseptin uyumuna göre bir pasta seçimi yapabilirsiniz. Pastanın dış görselliği dışında içi de elbette ki önemlidir. Herkesin sevebileceği ve yiyebileceği pasta seçimleri yapmanız iyi olacaktır. Dilerseniz pastanızın üzerinde dantellere ağırlık verebilirsiniz. Ortamın ahengine göre; mevsim çiçekleri, kumaşlar, kuş desenleri de olabilir. Bu sayede gelinliğiniz dantelliyse mükemmel bir uyum yakalamış olursunuz. Pasta üzerine hazırlanan konsepte uygun süslemeler de yaptırabilirsiniz. Dilerseniz kesilen pasta maketten olur, konuklara dağıtılacak olan pasta sadece kalp şeklinde veya farklı şekillerde de olabilir. Bu konuda size organizasyon firmaları da fikir verecektir.

Amacınız eğer kır düğünü yapmaksa yüksek masrafları gözden çıkararak her şeyin en iyisini yapmanız şarttır. Bu konuda organizasyon firmalarıyla anlaşırsanız eğer hayaliniz olan kır düğünü gerçekleşmiş olur.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...

Bizi Takip Edin