KATEGORİ

Organizasyon

Farklı Düğün İçin Öneriler

Herkesin aşkı kendine özel ve güzeldir. Bu yüzden herkes hayatının en önemli anını, düğününü en özel şekilde dizayn etmek ister. Şartlar el vermiyorsa düğün salonunda da yapılabilir. Ancak düğününüze ayırabileceğiniz bütçeniz varsa eğer ve farkındalık yaratmak isterseniz size birkaç önerimiz olacak…

Farklı Düğün Hayal Edenler İçin Öneriler

·         Klasik düğün fotoğrafları yerine Photobooth tercih edebilirsiniz.

 

Son zamanların yeni trendi photoboothlardır. Eğlenceli bir düğün için küçük bir minibüs fotoğraf kabini olarak kullanılabilir. Burada muhteşem sahneler yaratabilmeniz mümkündür. Veya farklı bir köşeyi şık detaylar ile dekore edebilir yaratıcı photobooth oluşturabilirsiniz. Düğünün devam etmesi esnasında fotoğraflarınız basılmış olur. Bu fotoğraflar için sosyal medyada hashtagi standların bir yerine yazarsanız düğünden sonra konuklar çekilen fotoğraflara bir tıkla ulaşabilir. Siz de aynı şekilde…

·         Gelinlik değişimleri yaparak konukları şaşırtabilirsiniz.

 

Bir düğünde popüler olan 2 kişi vardır. Biri gelin diğeri damat… Fakat kabul edilir ki gelinler damatlardan daha çok dikkat çeker ve ön planda kalır. Nikah sırasında bir gelinlik, nikah sonrası farklı bir gelinlik tercih ederseniz konuklar şaşırır ve onlar için de farkındalık olur. Nikah öncesi tarlatanlı veya uzun kuyruklu bir gelin tercih edebilir, nikah sonrası rahat edebileceğiniz konsepte uygun bir elbise giyebilirsiniz. Gelinlik değiştirme fikri size hoş gelmediyse eğer saçınızı açabilir, ayakkabınızı veya takılarınızı değiştirebilirsiniz. Bu da yine konukların gözünde farkındalık yaratmanızı sağlar.

·         Düğün arabası yerine düğün bisikleti ya da motosiklet tercih edebilirsiniz.

 

Düğün arabaları gözünüzde klasik bir görüntü oluşturuyorsa ve düğünüzü değişik şekilde yapmak istiyorsanız eğer düğün arabası yerine düğün bisikleti ya da düğün motosikleti tercih edebilirsiniz. Misafirleriniz bu duruma alışkın olmadığı için şaşıracak ve düğününüz konuşulacaktır. Düğün bisikleti ya da düğün motosikleti düğün arabalarına göre daha düşük maliyette olduğu için de bütçeniz açısından da zorlanmış olursunuz.

·         Fotoğraflarınız için slayt hazırlamayı unutun, fotoğraflarınızı ahşap fotoğraflığa mandal ile tutturun.

 

Önceleri düğünlerin vazgeçilmezi slaytlardı. Gelin ve damadın bebekliklerinden tutun da tanışma dönemlerine ait, özel anlarına ait, isteme merasimine ait, nişana ait resimler arkada bir müzik ile slayt hazırlanır ve konuklara izletilirdi. Bu artık demode oldu. Ayrıca slayt her düğün konseptine de uygun değildir. Bunun yerine düğünüzü eğer açık havada olursa sinevizyon kullanmanız zor olduğu için bir köşeye ahşap fotoğraflık koyabilir, eş adayınızla olan her anınızın fotoğrafını minik konseptinize uygun mandallarla asarak davetlilerin görmesini sağlayın. Fotoğraflarınızı dilerseniz ortamda ağaç varsa yine konsepte uygun minik mandallarla ağaca asabilir, mükemmel bir ortam yaratabilirsiniz.

·         Sesiniz güzelse ilk dans şarkınızı kendiniz söyleyin.

 

Müstakbel eşinizle kendinize özel olan bir şarkı varsa eğer (özellikle de slow) arka planda çaldırmak yerine şarkıyı kendiniz söyleyebilirsiniz. Bu konuklara unutulmaz bir an yaşattırır. Sizin için de farklı bir konsept olur. Müstakbel eşinizden habersiz ses sistemi ve sizi yönlendirecek müzisyenle beraber önceden prova yaparsanız daha iyi olur. Müstakbel eşiniz bu durumdan habersiz olduğu için şaşırır. Hem sizin için hem de konuklar için ölümsüz anlardan biri olur. Bu sürpriz herkesin hoşuna gidecektir.

·         Masaları sıra dışı süsleyin.

 

Masanız sadece vazo ve renkli çiçeklerden oluşmasın. Bu sıradanlıktan kurtulun. Bunun yerine masanızın süslerini kendiniz belirleyin veya ayarlayın. Masa üzerinde vazo yerine içinde japon balıkları olan bir fanus koyabilirsiniz. Masalar hem doğal hem de gösterişli olur. Düğün sonrası dilerseniz balıkları isteyen davetlilere de hediye edebilirsiniz.

·         Düğündeki kadın davetlilere ilerleyen saatlerde tokyo terlik verebilirsiniz.

 

Düğünlerin özellikle de bayanlar açısından en vazgeçilmez şeyi topuklu ayakkabılardır. Kimi alışkındır kimi alışkın olmadığı için zorlanır. Düğünün ilerleyen saatlerinde hatta masa altında topuklu ayakkabısını çıkararak ayaklarını dinlendiren bayanların da olduğunu biliyoruz. Bunu düşünerek düğünün ilerleyen saatlerinde bayan misafirlerinize tokyo terlik vererek onları şaşırtabilir, düğünden sıkılmalarını engelleyebilir, daha çok eğlenmelerini sağlayabilirsiniz.

·         Konuklara dans gösterisi yapabilirsiniz.

 

Düğünlerin en vazgeçilmez şeylerinden biri de klasik danslardır. Önce gelinle damat dans eder, sonra konukları dansa davet ederler, dans bitiminde pasta kesilir, pasta dağıtılırken takı merasimi olur vs. vs. Bunları artık geride bırakın. Düğününüzü unutulmaz yapmak için klasik dans yerine farklı bir dans tercih edin. Müstakbel eşinizle düğün öncesi bir dans türü seçin. Sonra hazırlıkları yapın ve düğününüzde standart dışı olan dansınızla herkesi şaşırtın. Bu hem sizin için eğlenceli ve unutulmaz bir an olacak hem de konuklarınız için. Eğer seçim yapacağınız dans türü herkesin yapabileceği bir dans türüyse emin olabilirsiniz ki size eşlik edecek çiftler de olacaktır.

·         Konukların mekana ulaşımını farklı ve eğlenceli hale getirin.

 

Nikah salonu ile düğün yapılacak olan ayrıysa veya düğün yapılacak olan yere uzak yakınlarınız varsa araç tutmanız gerekir. Konukların düğün yapılacak alana gelmesi için yapacağınız konsepte uygun dilerseniz at arabası kiralayabilirsiniz, dilerseniz genelde Amerikan filmlerinde karşılaştığımız sarı okul servislerini ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız aracı konseptinize uygun şekilde süsleyebilirsiniz. Ayrıca konukların mekana gelene kadar sıkılmaması için müzik listesi ayarlayabilir, otobüs ayarlayacaksanız eğer üzerine isimlerinizin yer aldığı tabelalar veya süsler yerleştirebilirsiniz.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...