KATEGORİ

Nakliye

Asansörlü Nakliyat Nedir?

Yüksek katlı olan binalara ya da giriş ve merdivenleri eşya taşımada uygun olmayan yerlere eşya taşımanın en basit yolu asansörlü evden eve nakliyattır.

Binanızda asansör yoksa ya da bina yönetimi asansörün eşya taşımada kullanılmasına izin vermiyorsa, 4.kattan daha yüksek bir kata taşınacaksanız eşyalarınızın sağlıklı ve zararsız taşınması adına asansör nakliyatı tercih etmeniz gerekir. Bu işlem için tabi öncesinde nakliyat firması ile görüşerek mevcut konumu bildirebilir ve uygulama detaylarını öğrenebilirsiniz.

Asansörlü Nakliyat Hangi Durumlarda Tercih Edilir?


Bu tür yöntemlerin kullanılabilmesi açısından; evin konumu, eşyanın taşınacağı pencere ya da balkonun uygun şartlarda olması, modüler asansörün kurulması adına bina çevresinin uygun olması gerekir.

Nakliyat firmasına taşınacağınız eve asansörün kurulup kurulamayacağını belirtmek için evinizin ve sokağınızın resimlerini her açıdan çekerek paylaşmanız gerekir. Bu şekilde uygulamanın yapılıp yapılamayacağı da öğrenilmiş olur. Eğer bu bilgileri aktarmazsanız ve asansörün kurulamayacağı anlaşılırsa ekipler sizden yine bir maliyet talep edebilir. Ekstra maliyeti önlemek için de bu tür bilgileri mutlaka nakliye firmasına aktarmanız gerekir.

Hangi Eşyalar Evden Eve Nakliyat Asansörü ile Taşınır?


Bu işlem asansörün kurulacağı alana göre değişmektedir. Nakliyat asansörleri genelde balkon ya da çift açılır pencerelere ayrıca Fransız balkonlarına kurulmaktadır. Asansör balkonu kurulduysa eğer balkon kapısından geçebilen tüm eşyalar asansörle taşınabilir. Fakat balkon kapısı plastik doğramaysa asansörle taşınması gereken beyaz eşyalar ya da koltuk takımlarınız bu kapıdan geçmeyebilir. Bu tür eşyalar ise merdiven kullanılarak taşınır.

Konut içinde eğer Fransız balkonu varsa ya da pencerenin her iki kanadı da açılabiliyorsa tüm eşyalar asansörle evinize taşınabilir veya evden çıkarılabilir.

Bazı durumlarda eşyaların taşınması adına evde yer alan bir pencere sökülebilir, taşınma sonrası yeniden yerine takılabilir.

Asansörlü Taşımacılık Hizmeti Neden Avantajlı?

1.      


Taşıma işlemleri daha kolay ve rahat olur.

2.       Çalışan işçiler daha az yorulur ve buna bağlı olarak daha aktif çalışabilir.

3.       Eşyalarınız merdivenle taşınırsa yıpranabilir ya da zarar görebilir. Asansörlü taşımacılıkta bu tür sorunların da önüne geçilmiş olur.

4.       Taşınma işlemi daha kısa sürede tamamlanır, fazla vakit almaz.

5.       Komşularınızı ve çevrenizde bulunan kişileri rahatsız etmemiş olursunuz.

6.       Merdivenle taşımada eşyalar kadar merdiven boşlukları da zarar görebileceği için bu tür durumları yaşamak zorunda kalmamış olursunuz.

7.       Bina yönetimi ile sorun yaşamamış veya daha az sorun yaşamış olursunuz.

Yalnızca birkaç eşya taşınacaksa ya da binadan başka türlü çıkarılamayan eşyalar olursa vinç kiralanabilir. Bu uygulama biraz daha düşük maliyete yapılabilmektedir. Önerimiz ise bu gibi uygulamalar için profesyonel yardım almanız yönündedir.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...