KATEGORİ

Nakliye

Ağır Nakliye Taşımacılığı Nedir?

Ağır Nakliye Taşımacılığı Nedir?


Standart dışı ölçülerde olan yük veya yüklerin özel ekipmanlar ve araçlar ile hem emniyetli hem de kısa sürede taşınmasıdır.

Bu taşıma hizmeti sadece yük veya yükleri bir yerden bir yere taşımaktan ibaret değildir. Müşteri talebi olursa eğer; monte etme, depolama, sigorta hizmetleri de verilir. Ağır nakliye taşımacılığını normal nakliye firmaları yapamaz. Çünkü ağır nakliye taşımacılığında normalde kullanılmakta olan ekipmanlar ve araçlar yeterli gelmeyecektir.

Ağır nakliyat yalnızca şehirler arası değil ayrıca ülkeler arası taşımacılığı da kapsamaktadır. Bu yüzden ülke prosedürleri hakkında bilinçli olmak ve yol analizlerini doğru bilen firma ya da firmalardan yardım almak gerekir.

Ağır Nakliye Taşımacılığında Neler Taşınır?

1.      


Trafo

2.       Silolar

3.       İş makineleri

4.       Jeneratör

5.       Konteynır şantiye

6.       Türbin

7.       Santraller

8.       Fuar stant ve ekipmanları

9.       Tır nakliye ve ağır araçlar

10.   Yat ve tekneler

Kısacası taşınması zor, büyük ve ağır yükler taşınmaktadır.

Ağır Nakliye Taşımacılığı Yapan Firmalarda Aranan Özellikler Nelerdir?


Uygulama zahmet, özen, bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Büyük ayrıca ağır olan yüklerin emniyetli ve kontrollü şekilde taşınması için özel ekipman ve araçlara gereksinim vardır.

Standart ölçülerdeki yüklere uygun römorklar ve çeker araçlarla birlikte öncü araç eşliğinde taşınmakta olan ağır yüklerin emniyetli ve kısa zamanda istenen yere taşınması gerekmektedir.

Ağır yük taşımacılığı yapmakta olan firmalar; ağır nakliye araçları, standart araçlar, lowbed araçlar ve hidrolik araçlar kullanmaktadır.

Ağır nakliye firmasında çalışan ekiplerin bu konuda profesyonel olması gerekir. Mühendislik bilgisi gerektiren bir taşıma işlemi olduğu için hem şehir içi hem de yurt dışına yük taşındığından coğrafi ve yol bilgilerinin bilinmesi gerekir. Bu sayede taşıma işlemi hem güvenli hem kontrollü hem de kısa süreli olacaktır.

Özellikle de yol analizi, ülke prosedürleri, hangi ekipmanlarla taşıma işleminin yapılacağı konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Aksi halde işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilemeyeceği gibi sorunlar da yaşanabilmektedir.

Burada siz müşterilere düşen görev profesyonel yardımı almak ve bu işi profesyonelce yapan firmalar ile görüşerek iş birliği yapabilirsiniz. Seçimlerinizde yanılmamak veya ileride sorun yaşamamak için referans olan firmalarla da görüşebilirsiniz.

 

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...