KATEGORİ

Matbaa Reklam

Oto Kokusu Nasıl Yapılır?

Birçok mağazada otomobil kokuları satılmaktadır. Oradan temin edebileceğiniz gibi evinizde kendiniz de aracınız için araç kokusu yapabilirsiniz. Evde kendiniz hazırlarsanız eğer hazır alacağınız otomobil kokularına nazaran daha sağlıklı ve iyi olur. Çünkü hazır satılan ürünlerde hangi malzemelerin kullanıldığını bilemezsiniz. Kendiniz hazırlarsanız da içine neleri koyduğunuzu bilirsiniz.


Oto Kokusu Nasıl Yapılır?

Evde oto kokusu yapmak için şu malzemeleri kullanmalı ve belirtilen uygulamaları yapmalısınız.

Kullanılacak Malzemeler

·         Eski veya kullanılmayan bir kutu, karton veya mukavva kağıdı

·         Talebinize göre bir kumaş parçası

·         Makas

·         Karton ya da kumaşı yapıştırmak için uygun bir yapıştırıcı

·         Delik delmek adına bıçak veya tornavida

·         Oto kokusunu asmak için açık renkte bir iplik

·         Şablon hazırlamak için bir kağıt

·         Koku vermek için uçucu yağ, esans yağı veya parfüm

Hazırlanışı:

1.       Önce kullanılacak malzemeleri yanınızda eksiksiz bulundurun.

2.       Talebinize bağlı olarak bir tasarım şablonu hazırlamanız gerekir. Bu isteğinize bağlı bir görsel olabilir. Mesela; rakam, ağaç, kalp gibi…

 

3.       Hazırladığınız şablonu dikkatlice kesin.

 

4.       Talep ettiğiniz bir kumaşın üzerine şablonu koyun. Daha sonra kumaşı şablonla aynı ölçülerde kesin. Her iki yüzey için de hazırlayacağınız için ona göre kumaşı iki tane olacak şekilde kesmelisiniz.

 

5.       Kartonun üzerine şablonu yerleştirin. Kullanacağınız karton eğer mukavva olursa daha sağlam olur. Kartonu da yine şablonla aynı ölçüde olacak şekilde kesin.

 

6.       Kartonun her iki tarafına kumaş parçasını yapıştırıcı yardımıyla yapıştırın. Kumaş kartona iyice yapışsın diye bir süre kadar kurumaya bırakın.

 

7.       Dikkatlice karton ve kumaş parçasının her iki kısmına oto kokusu dökün. Oto kokusu yerine güzel kokan bitkisel yağlar da kullanabilirsiniz. Yaklaşık 15-20 damla yeterlidir.

 

8.       Sonra hazırladığınız oto kokusunu kurumaya bırakın.

 

9.       Hazırlanan oto kokusunu asmak üzere üst kısmından bir delik açın. Görüntüyü bozmayacak şekilde delikten bir ip geçirin. Asıldığında düşmemesini sağlamak için ipe mutlaka düğüm atın.

 

10.   Hazırladığınız karton oto kokusunu dikiz aynasına asın. Dikiz aynasını düzelteceğiniz aparatın olduğu bölüme araç hareket halinde olduğu sürece düşmeyecek şekilde asmanız gerekir.

 

11.   Oto kokusu etkisini yitirdikçe kokuyu yenilemeniz gerekir. Bu şekilde kumaş eskiyene kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Birkaç malzeme ile hazırlayacağınız oto kokusunu kendiniz hazırladığınıza göre artık daha güvenilir olduğunu bilmektesiniz. Ayrıca aracınızın kokusuna da kendiniz karar vermiş olursunuz. Dilerseniz oda spreyleri ya da araç kokuları yerine günlük yaşantıda kullandığınız ve kokusunu sevdiğiniz parfümünüzü de kullanabilirsiniz.

 

 

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...