KATEGORİ

Matbaa Reklam

One Way Vision Nedir?

One Way Vision Nedir?


Delikli folyo olarak da bilinen, binaların cam yüzeylerine yapılan reklam uygulaması denilebilir. Cephe giydirme işlemi delikli folyo ismiyle bilinen yapışkanlı PVC ile yapılmaktadır. Yapışkanlar PVC One Way Vision’un kalınlığı 0.15-0.22 mm aralığında olmaktadır.

Delikli olmasındaki sebep; camın iç kısımdan bakıldığında dışarıyı sticker yokmuş gibi göstermesidir. Bu işlem ise uzman ekiplerce yapılmaktadır.

One Way Vision uygulamasında mutlaka solmaya dayanıklı mürekkep kullanılmalıdır. Bu sebeple mürekkebin solvent bazlı olması gerekir.

One Way Vision İşleminden Önce Neler Yapılmalıdır?


Önce giydirilmesi planlanan cephenin resimleri çekilmelidir. Resimler olabildiğinde detaylı çekilmelidir. Resimler bilgisayar ortamına alınır. Uygun görülen grafik programında (sanal ortamda) müşteriye gösterilerek onaylatılır. Yani müşteri işlemi uygulama öncesi görmüş olur. Bu sayede hem reklam firması işini garantilemiş olur hem de müşteri…

One Way Vision İşlemi Öncesi Ölçü Nasıl Alınır?

Cephenin resimlerinin çekilmesinden sonra renkli çıktı hazırlanır. Çıktı üzerine tüm detaylı ölçüler kaydedilir. Ölçüler mm olarak alınır. Bu sayede yapılan işlemde hata yapılmamış olur. Yanlış ölçü alınmamaya dikkat edilir. Aksi halde işlem doğru şekilde tamamlanamaz ve yapılan emek kadar masraf da boşa gitmiş olur. Ölçü alma sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey DERZ aralarının ölçüsünün alınmasıdır.

One Way Vision Nasıl Yapılır?

·        


Giydirme yapılacak olan yerin en üstünden başlanır.

·         Giydirme yapılacak olan yerin bir yüzeyi cam diğer yüzeyi kör malzeme olabilir.

·         Uygulama sırasında hava kabarcığı oluşmamasına dikkat edilir.

·         Hava kabarcığı olursa da mutlaka iğne ile patlatılmalıdır.

One Way Vision İşleminde Nelere Dikkat Edilmeli?

·         Uygulanacak cam yüzeyin mutlaka temiz olması gerekir. Cam yüzeyin deterjanla temizlenmesi daha doğru olur. Yüzey zamanla kir, toz gibi durumlara maruz kalır. Bu da cam yüzey üzerinde bir tabaka oluşturur. Kirli bir cam yüzeye uygulama yapılırsa eğer One Way Visionun tam olarak yapışmasını engeller. Bu yüzden uygulama yapılacak olan cam yüzey detaylı temizlenmiş, toz, kir ve lekelerden arındırılmış bir yüzey olmalıdır.

·         Montaj öncesinde cam yüzey mutlaka ispirto ile temizlenmelidir. Bu sayede daha düzgün yapıştırılır.

·         Yağmurlu ya da karlı havalarda işlem yapılmamalıdır.

·         Montaj sırasında delikli malzeme rulo yapılmalıdır. Ayrıca baskının üst kısımda kalmasına özen gösterilmelidir.

·         Montaj sırasında mutlaka keçe regle kullanılmalıdır.

Uygulamanın mutlaka işinde uzman ekiplerce yapılması önerilir. Bu işlem sabır, beceri ve deneyim gerektirmektedir. Aksi halde beklediğiniz görüntüyü sağlayamazsınız.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...