KATEGORİ

Matbaa Reklam

Mesh Baskı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile reklam alanında kullanılan ürünler de değişiklik göstermiştir. Özellikle de dijital baskı alanında üretimi yapılan birçok ürün vardır. Bunlardan biri de Mesh Baskıdır.

Mesh Baskı Nedir?   

Genelde vinil ve one way vision baskı yöntemlerine benzetilen Mesh Baskı delikli brandalara uygulanan bir baskı yöntemidir.


Dökme ve lamine olarak 2 farklı uygulaması vardır. Dijital baskılarda yüz güldüren sonuçlar veren mesh baskının üstünde bulunan delikler hava şartlarına göre de yine kullanıcısına yardımcı olur. Ülkemizde bilindiği üzere mevsimler değişir ve her zaman aynı hava koşulları gözlemlenmez. Edindiğiniz reklamların daha dayanıklı olmasını isterseniz eğer mesh baskı en ekonomik reklam çeşidi olarak beklentinize yanıt almanızı sağlar.

Mesh baskıyla binalarınızı komple de kapatabilirsiniz. Rüzgara karşı geçirgenlik özelliği olması sebebiyle binaya da zarar vermez. Eğer camlarınız genişse camlardan en iyi verimi elde etmek adına mesh baskılarınızı sergileyebilirsiniz.

Mesh Baskının Avantajları Nelerdir?

·         En büyük ve bilinen avantajı delikli yapısıdır. Bu sayede ülkemizdeki hava şartlarına uyum sağlamaktadır.

·        


Büyük boyutlu olan baskılar genelde rüzgarlı yerlerde çok rahat kullanılabilir. Normal bir branda baskı rüzgarlı havalarda büyük boyutlu olarak kullanılamaz. Fakat mesh baskılar her boyutta rüzgara karşı dengesini korur.

·         Geniş yüzeylerle camlar mesh baskı sayesinde kapatılabilir.

·         Mesh baskı uygulaması ekonomiktir. Bu sayede bütçe olarak da size sorun yaşattırmaz.

·         Talep ettiğiniz taktirde kolayca soyulabilir.

·         Vermek istediğiniz mesajları en kaliteli şekilde sunmanıza olanak tanır.

·         Mesh baskıda ebat sorun değildir. Branda ve vinilde olduğu gibi kaynak yapılarak uygulanabilmektedir.

·         Günümüzde delikli branda ya da delikli vinil olarak bilinen malzeme aslında mesh branda ya da mesh vinildir.

·         Genel kullanım alanı cephelerin kaplanmasıdır.

·         Baskı direk uzaktan görüleceği için görsel bir bütünlük sağlar ve göze bu şekilde yansır.

Mesh baskıların çeşitleri yoktur. Ancak farklılık gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse; delikli oldukları için delik genişliği ayrıca gramaj farkı vardır. Dış mekana yapılabilen bir baskı çeşidi olduğu için de solvent özlü boya ile solvent boyaya uygun makineler ile genel olarak püskürtme sistemiyle basımı yapılmaktadır. Eğer çok uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmazsa çok büyük sorunlar çıkarmaz.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...