KATEGORİ

Haşere İlaçlama

Sıvı Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kapalı ya da açık alan fark etmez, haşerelerle baş etmek her zaman için zordur. Bunun için çok farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden biri de Sıvı Böcek İlaçlama yöntemidir. Yöntem hakkındaki detayları veya merak edilen soruların yanıtını da hemen aktaralım.

Haşereler dünya üzerinde en kalabalık nüfusa sahip olan canlılardır. Her geçen gün sayıları da artmaktadır. Bu yüzden kısa zamanda kontrol altına alınması gerekir. Böceklerin üremesi her zaman için kolaydır. Birçoğu ise yumurtlama yöntemi ile üremektedir.  Böcekler yumurtalarını ise yaşam alanlarında her yere bırakabilir. Bu yüzden yaşam alanlarını çok kolay istila edebilmektedirler.

Bu gibi durumlar için tabi Sağlık Bakanlığı ruhsatı olan firmalardan yardım almak gerekir. İnsan sağlığı da bu konuda oldukça önemlidir.


 Sıvı Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

İşlem püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Bunun için de cihazlar kullanılır. Püskürtme yönteminin tercih edilmesindeki sebep; böcek larvaları üzerinde etki etmesidir. Bu yöntem ile en küçük yuvalarda bile kontrol sağlanabilmektedir. Bazı haşereler gözle görülemeyecek kadar küçük olabilmektedir. Bu böcekler ise sadece sıvı ilaçlama yöntemi ile kontrol altına alınabilir. Ortam içerisinde nerede haşere görülüyor ise veya nerede çok sık yer alıyorlarsa püskürtme yapılarak sorun çözümlenebilir.


Sıvı Böcek İlaçlama Hangi Alanlarda Uygulanır?

Bu yöntem açık veya kapalı alan fark etmez, hemen her alanda uygulanabilir.

·         Bahçe

·         Ev

·         İş yeri

·         Top sahası

·         Tarla

·         Ofis

·         Pastane

·         Sağlık ocağı

·         Hastane

·         Okul

·         Fuar alanı

·         Kreş

·         Fırın

Gibi birçok alanda kullanımı sağlanabilmektedir. Ancak uygulama öncesi kadar uygulama sonrası da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Uygulama Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlemi yapacak olan firma ekibi ise bu konuda sizi mutlaka bilinçlendirecektir.


UYGULAMA ÖNCESİ

·         Evde çocuk ya da bebek varsa ortamdaki eşyaları ortadan kaldırılır.

·         Mutfakta işlem yapılacaksa (ki genelde mutfakta daha çok haşere görülür) mutfakta yer alan tüm araç gereçler kaldırılır. Farklı odalara veya dolaplara kaldırılabilir.

·         Açıkta duran tüm yiyecek ve içecekler ortamdan kaldırılır. Kapalı yerlere konulur.

·         Ortamda evcil hayvan varsa eğer ortamdan uzaklaştırılır.

·         İşlem sırasında ortamda durulmaz, ortamda sadece uygulamayı yapacak ekip veya ekipler bulunur.

UYGULAMA SONRASI


·         Uygulama yapılan alana en az 2 saat kadar girilmemelidir.

·         Uygulama yapılan alan en az 2 saat kadar havalandırılmalıdır.

·         Uygulama yapılan alanda en az 1 hafta ıslak bez ile temizlik işlemi yapılmamalıdır.

Bu uygulama için mutlaka uzman yardımı almanız gerekir. Sektöründe yıllardır hizmet vermiş olan, referans gösterebilecek olan ve güvenilir olan firmalardan yardım almanız sizi kesin sonuca ulaştıracak etmenler arasında gelmektedir.

Hizmet alacağınız firmanın ortamda yer alan haşereleri tanıması gerekir. Nasıl bir uygulama yapacağını bilmesi gerekir. Sertifikalı olup, işinin ehli ve size kesin çözüm garantisi verecek özellikte olması gerekir.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...