KATEGORİ

Güvenlik

Hırsız Alarm Sistemi Nedir?

Her ne kadar önlem alınıyor olsa da hırsızlar yine yapacağını yapıyor ve insanları üzmekle kalmayıp canlarından olmalarına sebep olabiliyor. Bu gibi durumlar için sadece güvenlik en önemli önlemlerden biri olsa da her konut için ayrı bir güvenlik sistemi maalesef ki olamayabiliyor. Bu yüzden önerimiz hırsızlara karşı Hırsız Alarm Sistemleri kullanmanızdır. Bu ürünler hakkındaki detaylı bilgileri de hemen aktaralım.

Özellikle de site, villa, fabrika, iş yeri gibi değişik yerlerde hırsızlık gibi durumlara karşı hırsız alarm sistemi kullanmanızı öneriyoruz. Hırsızlık, soygun, gasp gibi kötü durumlarda korunmak için bu tür sistemleri kullanmanız şarttır. Aksi halde sadece malınızdan değil canınızda bile olabilirsiniz.


Hırsız Alarm Sistemleri

Sistemi kurulacağı yer önemlidir. Fiziksel ve doğal özellikleri göz önünde bulundurularak uygun bir malzeme seçilmesi gerekir. Ayrıca bu noktada sistemin beyni paneldir. Sabit telefon hatları ile ya da mobil hatlar üzerinden alarm sinyali iletmekte olan hırsız alarm sistemlerinin hem kablosuz hem de kablolu panelleri bulunmaktadır. Bu paneller yangın ve su kaçağı gibi ekstra görevleri de üstlenmektedir.

*** Hırsız alarm sistemlerinde panel dışında kalan diğer elemanlar;

1-ALARM PANELİ


Tüm ekipmanların bağlantılı olduğu ve sistemi yönetmekte olan merkezdir. Kablolu ve kablosuz detektörler ile haberleşme sağlar.

2-ŞİFRE PANELİ


Sistemin şifre cihazıdır. Alarm ve çözme işlemleri yapılabilir. Kontrol için şifre istenen kişi ya da kişiler ile paylaşılabilir.

3-PIR DEDEKTÖR


Canlıları yaymış oldukları ısının yoğunluğuna bağlı olarak algılamaktadır. Evlerdeki evcil hayvanları, dış mekanda bulunan vahşi, evcil ve çiftlik hayvanlarını algılamayan modelleri de vardır.

4-MANYETİK KONTAK


Bahçe kapısı, sokak kapısı, pencere, havalandırma kapağı gibi girişlerin yerinden oynatılması durumunda hareketi algılamak adına yerleştirilen elemanlardır. Eşyaların yerinden oynatılması veya alınması gibi risklere karşı istenilen eşyalara da yerleştirilmesi mümkündür.

5-PANİK BUTONU


Kullanıldığında direk alarm veren butondur. Acil durumlarda talebe bağlı olarak alarmın devreye girmesine yardımcı olur.

6-GAZ DEDEKTÖRÜ


Ortamdaki gaz yoğunluğunu ölçen ve gaz kaçaklarını algılayan detektördür. Sistem kurulu olmasa dahi 7/24 devrede kalmaktadır.

7-DUMAN DEDEKTÖRÜ


Ortamdaki duman yoğunluğunu ölçmektedir. Gaz dedektörlerinde olduğu gibi sürekli çalışır.

8-SİREN

Şahıs tarafından manuel ya da devre elemanları tarafından alarm devreye girdiği zaman yüksek ses çıkarır. Hem korunmak istenen kişileri uyarmaktadır hem de kötü niyetli kişiler üzerinde caydırma gibi etkiler yaratmaktadır. Herkes tarafından görülebilecek bir yere monte edilir. Bu şekilde kötü niyetli kişileri daha kolay caydırabilir ve yapacağı kötülükten vazgeçtirebilir. Bağlantı kabloları kesilse dahi aküsü olduğu için çalışmaya devam eder.

Can ve mal güvenliğinizi düşünerek, kötü niyetli insanların kötü niyetini gerçekleştirmesini engellemek için mutlaka hırsız alarm sistemlerine sahip olmalısınız. Piyasada birçok özellikte bulunan bu ürünleri mutlaka güvenilir firmalardan temin etmeli ve taktırmalısınız. 

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...