KATEGORİ

Elektrikli Ev Aletleri

Elektrikli Ocak Neden Kapanmaz?

 

Elektrikli Ocak Neden Kapanmaz?

Ocak ayarını kapatıyorum ocak kapanmıyor, elektrikli ocağı komple kapatıyorum ama ocak hala yanmaya devam ediyor, bu konuda ne yapabilirim? tarzı şikâyetlerin gittikçe artmaya başlaması ile biz de değerli müşterilerimizi bu konuda bilgilendirmek istedik.

 

Böyle bir sorun yaşıyorsanız;

İlk yapmanız gereken ocağın bağlı olduğu elektrik sigortasını bularak kapatmaktır. Ocağın kapanmaması ciddi tehlikeler oluşturabilmekte ve ciddi enerji sarfiyatı yapabilmektedir. Bu neden ile sigortasını önce kapatmak can ve mal güveliğinizi sağlar ve aynı zamanda gereksiz enerji sarfiyatını önler.

 

Elektronik kart, devreli cihazlar olması nedeni ile bazen devrede takılma olabilir ve sigortayı kapatıp açtığınızda arıza düzelebilir. Sigortayı kapatıp bir müddet sonra tekrar açtınız sorun düzeldi ise bundan sonraki kullanımlarınızda daha kontrollü kullanmaya devam edebilirsiniz. Daha kontrollü kullanmanıza sebep ise aynı sorunun tekrarlayabileceğidir. Aynı sorunun tekrarlaması sizin haberiniz olmadan yaşanırsa oldukça tehlikeli bir durum yaratabilir. Bu neden ile sorunun tekrarlama şansını lütfen unutmayalım.

Elektrikli ocağın sigortasını kapatıp açtıktan sonra ocak yanmaya devam ediyor ise o zaman elektronik kart üzerinde bulunan rölelerden biri yanmış ve kısa devre durumunda kalarak ocağı çalıştırıyor olabilir. Bu durumda kart üzerindeki roleler değiştirilerek tamir edilebilir, tamir edilemeyecek durumda ise elektronik kart yenisi ile değiştirilebilir.

Bu sorunla karşılaştığınızda ısıtıcı cihazlar hakkında uzman değilseniz lütfen işinde uzman bir servisten yardım alın.  

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...