KATEGORİ

Diğer Tamir Hizmetleri

Deri Kemer Nasıl Temizlenir?

Deri hem şık hem de gösterişli bir malzemedir. Günümüze bakacak olursak eğer koltuklarda, kemerlerde, ayakkabılarda, cüzdanlarda kısacası hemen her yerde deri ürünler karşımıza çıkar. Deri kullanımının şık olması dışında temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Aksi taktirde deri zarar görebilir, yıpranabilir ve bu durumun neticesinde yırtılarak kullanılamaz hale gelebilir.

Doğru şekilde kullanılsa bile deri zaman içinde yıpranarak aşınabilir özelliktedir. Deri bir kemer düşünecek olursak eğer; katlanarak takılan ve pantolondan dolayı sürekli sürtünmeye maruz kalan kemerler oldukça çabuk yıpranarak kullanılamaz hale gelir.

Bu tür yıpranmaların önüne geçmek amacı ile deri olan kemerleri düzenli olarak temizlemeli ve bakımlarını da yapmalıyız.

Deri Kemer Nasıl Temizlenir?

Evde yapacağınız deri kemer bakımı ile kemerinizin yıpranmasını engelleyebileceğiniz gibi daha uzun süre kullanım da sağlayabilirsiniz.


1.YÖNTEM

Kullanılacak Malzemeler

·         1 litre su

·         1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı

Uygulama

1 litre suya 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı ekleyin ve karıştırın. Sonra deri kemerinizi bu suda yıkayın. Yıkadıktan sonra durulayın ve kurumaya bırakın.

Bu işlem sayesinde kemerinizin yüzeyindeki deri yumuşar ve yıpranma gibi durumlar gecikir. Bu yöntemi genel bakım gibi düşünerek uygulayabilirsiniz.

2.YÖNTEM


Kullanılacak Malzemeler

·         Bir miktar su

·         Bir miktar şampuan

Uygulama

Bir miktar suyun içine abartmayacak şekilde şampuan dökün. Temiz ve yumuşak bir bezi şampuanlı suya batırın ve sıkın. Sonra bu bezle deri kemerinizi yavaşça silmeye başlayın. Yıkama ya da silme aşaması sonrasında kurumaya bırakın. Kurutmak için ısı kaynağı ya da güneş ışınlarını tercih etmeyin. Aksi halde deri kemeriniz çatlayabilir ve yıpranabilir. Oda ısısında ve gölgede kurutursanız daha iyi olacaktır.

Bu işlemi deri kemeriniz kirliyse eğer uygulamanızı öneririz. Çok kirli değilse ya da hiç kirli değilse 1.yöntemi uygulayabilirsiniz.

3.YÖNTEM


Kullanılacak Malzemeler

·         Bir miktar pamuk

·         Bir miktar vazelin (yoksa eğer el ya da vücut kremi olabilir)

Uygulama

Bir parça pamuğu elinize alın ve üzerine bir miktar vazelin sürün. Deri kemerinizi vazelinli pamuk ile yavaşça silin. Kemerinizdeki kirler gider ve kemeriniz daha parlak olur. Vazelin yoksa eğer renksiz el ya da vücut kremi ile de deri kemerinizi yavaşça silebilirsiniz.

Bu yöntemi de çok ağır olmayan lekeleri çıkarmak ve genel periyodik bakım yapmak için uygulayabilirsiniz.

4.YÖNTEM


Kullanılacak Malzemeler

·         Kuru bez

Uygulama

Deri kemerinizde eğer yağ lekeleri varsa ya suyla ya da ıslatılmış bir bezle silmek işinizi kolaylaştırmaz ve işinize de yaramaz. Deri kemerinizde yağ lekeleri görürseniz eğer vakit kaybetmeden sadece kuru bir bez ile silmelisiniz. Kuru bezle deri yüzey üzerindeki yağı aldıktan sonra sunulan yöntemlerden birini uygulayarak temizleyebilirsiniz.

5.YÖNTEM


Kullanılacak Malzemeler

·         Saç spreyi

Uygulama

Deri kemeriniz pantolona sürtünme nedeni ile lekeler oluşturduysa eğer leke üzerine saç spreyi püskürtmeli ve kuru bez ile lekeli olan yeri silmelisiniz. Lekeli olan yeri iyice sildiğinizden emin olun. Emin olmadan işlemi sonlandırmayın. Aksi taktirde deri kemerinizde saç spreyi lekesi kalabilir bu da farklı bir yöntem uygulayarak temizleme işlemi yapılmasını gerektirebilir.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...