KATEGORİ

Çilingir

Otomatik Kapı Kumandası Nasıl Kopyalanır?

Otomatik kapı için mevcut olan kumandanız bozuldu ya da yeni birine kumanda vereceğiniz zaman ihtiyacınız olan işlem otomatik kapı kumandası kopyalama işlemidir. Bu uygulamalar genellikle uzman çilingirler tarafından yapılmaktadır. Yine de bilgim olsun, bileyim derseniz size bilgileri açıklayalım.

Öncelikle aşağıda sunacağımız bilgiler Nice motoru üzerinde gerçekleştirilen işlemlerdir. Nice marka kumandalar ve motorlarda işlem %100 sonuç verecektir. Diğer marka kumandalar bazen çalışabilir. Farklı motorlarda bu işlem yapılamayabilir.


Otomatik Kapı Kumandası Nasıl Kopyalanır?

·         İlk başta kapının yanında yer alan motorun yanına gidin.

·         Motor yanına giderken yanınızda mutlaka kopyalayacağınız ya da tanıtacağınız yeni kumandanız ayrıca 3 alyan olsun.

·         Motorun kapağını yanında bulunan vidadan 3 alyan kullanarak yavaşça açın.

·         Motor içinde anahtar kısmının hemen ortalarında, dikdörtgen şeklinde ve üstünde bir ışık ile düğme yer alan kumanda alıcısı göreceksiniz.

·         Kumanda alıcısı üzerinde yer alan düğmeye basın.

·         Düğmeye basmanız neticesinde kumanda alıcısının üstündeki ışık yanıp sönmeye başlayacaktır.

·         Ardından yeni kumandanızın tanıtmak istediğiniz düğmesine ortalama 10 saniye kadar basılı tutun.

·         Ardından kumanda alıcısının üzerindeki ışığın sönmesini bekleyin.

·         Daha fazla kumanda tanıtmak isterseniz eğer ışığın sönmesini beklemeden diğer kumandalara da yine 10 saniye basılı tutmanız gerekir.

·         Işığın sönmesinden sonra kumandanızı tanıtmış olursunuz.

·         Kumandanızın çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

·         Kumandanız çalışıyorsa rahatça kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulama her tür otomatik kapı kumandasında %100 sonuç vermeyebilir. Otomatik kapı kumandanız kaybolduğunda, yedekleme yapmanız gerektiğinde çilingir yardımı da alabilirsiniz. Uzman bir çilingir yardımı almanız işlemin daha başarılı ve kesin olarak sonuçlanmasına neden olur. Hal böyleyken siz de boşa uğraşmamış olursunuz.

Masraf düşünüldüğünde yüksek bir maliyet çıkmayan otomatik kapı kumandası kopyalama işlemi için de uzman ve güvenilir bir çilingirden yardım almanızı öneriyoruz. Aksi halde farklı amaçlar için kullanılabilir ve siz de sorun yaşayabilirsiniz.

Günümüzde birçok çilingir işini doğru şekilde yapıyor ve müşterisine güven veriyor. Güvenilir kişilerden yardım alırsanız en doğru kararı vermiş olursunuz. Her ihtimali düşünerek birkaç tane yaptırabilir, yedekte tutabilirsiniz. Çalınma gibi ihtimallere karşı da iyi korumanız gerekir.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...

Bizi Takip Edin