KATEGORİ

Çilingir

Master Kilit Sistemi Nedir?


Master Sistem Nedir?

Anahtar yetkilendirme sistemi olarak bilinir. Yani istediğiniz anahtar ile istediğiniz kilidi (kapıyı) açmanızı sağlayan sistemdir. Her barel için ayrı anahtar kullanmanıza gerek kalmaz.

3 çeşit master yapılabilir.

1.       Barellerin eski anahtarları atılır. Yalnızca master yaptırılan 3 anahtar tüm barelleri açmaktadır. Bu sistem daha çok evler için kullanıma elverişlidir. Bunun yanı sıra okullarda, hastanelerde veya diğer kurumlarda da kullanımı mümkündür. Her barel için ayrıca anahtar gerekmez. Bir kişide anahtar yer alır ve o anahtar ile tüm kapılar açılır.

2.       Barellerin eski anahtarları kalır. Master yapılan 3 anahtar tüm barelleri açar. Genelde oteller için uygun olan sistemdir. Müşteriler barelleri kendi anahtarlar ile kilitler, temizlikçiler ise kendilerinde yer alan master anahtarla kapıyı açarak gereken temizliği sağlar. Okullarda, hastanelerde veya diğer kurumlarda da kullanılabilir.

3.       General (genel) master sistemleri de vardır. Bu karışık bir sistemdir. Her markaya da uyum sağlamaz. Mesela; otelde 5 kat varsa, topuzlu kilit anahtarlarının hiçbiri birbirini açamaz. Ancak her katın görevlisinde yer alan master anahtar aynı kattaki tüm barelleri açabilir. Bir de genel master anahtarlar vardır ki bunlar 5 katın hepsindeki topuzlu kilitlerin tamamını açmaktadır. Bu sistem farklı kişilerin girmesine izin verilmeyen yerlerde kullanılabilir. Mesela; oteller, fabrikalar, hastaneler gibi…

Master sistem; asma kilitlerde, barellerde ve topuzlu kilitlerde uygulanabilmektedir. Ancak master yapılacak olan ürünlerin aynı cins ve markada olması gerekir. Örneğin; german barel ve bilyalı barel master yapılamamaktadır.

Ayrıca yalnızca kaliteli markalarda master sistemi sağlıklıdır. Ucuz ürünlerde başarılı ve sağlıklı olmayabilir.

Master sistem sonradan yapılan bir sistem olduğu için de mutlaka güvenilir ellerde yapılması önerilir.

Anahtar kalabalıklığı gibi durumlardan kurulmak için master sistemi tercih edebilirsiniz. Evinizde de bu sistemi güvenle kullanabilirsiniz.

Master Sistemin Kullanım Alanları Nelerdir?

·        


AVM ler

·         Ticaret kompleksleri

·         Havaalanları

·         Müstakil daireler

·         Merkez ofis binaları

·         Fabrika binaları

·         Oteller

·         Tatil köyleri

·         Pansiyonlar

·         Hastaneler

·         Tıp merkezleri

·         Üniversiteler

·         Okullar

·         Kolejler

Kısacası hayatı kolaylaştırmak isteyen herkes kullanabilir. Cebinizde sürekli bol anahtar taşımak zorunda kalıyorsanız master sistemi güvenle kullanabilirsiniz. Ancak dikkat! Bu konuda mutlaka güvenilir firmalardan yardım alın. 

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...

Bizi Takip Edin