KATEGORİ

Çilingir

Göstergeç Sistemi Nedir?

Göstergeç Nedir?

Site ve apartman kapıları başta olmak üzere tüm elektrikli kapı kilidi olan sistemler için anahtarsız otomatik geçiş yapılabilen sistemdir.

Klasik anahtar kullanımına alternatif olarak üretilmiştir. Manyetik anahtarlar, girilmek istenen kapıya gösterilir ve kapı otomatik açılır. Programlanmayan manyetik anahtar kapıyı asla açmaz. Okuyucu pil değiştirmeden ve bakım yaptırmadan yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz.

Sistemler hem giriş hem de çıkış kapılarından geçişlerde okuma yapmaya uygundur. Manyetik anahtarı okuyucuya yaklaştırmadığınız sürece pasif konumda kalır. Günümüzde göstergeç sistemi birçok firma tarafından üretilmektedir. Yani birçok markası bulunmaktadır.

Göstergeç Sisteminin Avantajları Nelerdir?

·        


Birden çok anahtar taşımak zorunda kalmazsınız.

·         Kötü hava şartlarında anahtar arama gibi durumları yaşamazsınız.

·         Karanlık ortamlarda anahtarı kilide sokmaya çalışma gibi bir derdiniz olmaz.

·         Şifreli göstergeç sistemlerinde tuş takımından girilen numaralar silinir, şifreyi bilmeyen herkes değişik kombinasyonlarla şifreyi tuşlayıp açamaz.

·         Şifreli kapılarda şifre hatırlanmasına gerek yoktur.

·         Yüksek hafıza kapasiteli sistemler ile kat ve daire sayısı yoğun olan binalarda kullanım açısından avantaj sağlar.

·         Anahtar teslim edilemeyecek kadar küçük çocuklar okul dönüşünde zile yetişemediği için kapıda kalma gibi riskleri ortadan kaldırır.

·         Bina girişi ve çıkışı olarak çift yönlü kullanım seçeneği sunar.

·         Tek göstergeç ile kodlaması yapılan tüm kapılardan geçilebilir.

·         Göstergecin 10-15 cm’den algılama mesafesi vardır. Bu sayede cüzdanınızdan çıkarmadan da kapıyı açarak içeriye girebilir ya da dışarıya çıkabilirsiniz.

Göstergeç Sistemi Elektrik Kesintisinde Çalışır mı?

Elektrik kesintisi durumunda göstergeçler kullanılamaz hale gelir. Bu durum baz alınarak alternatif olarak üretilen Akülü Göstergeç sistemi elektrik kesintisinde bile çalışmaktadır. Elektrik kesintisinde çalışıyor olmasındaki sebep akü olmasıdır. Ayrıca yaklaşık 4 saat kadar enerji sağlayabilme özelliğindedir. Bu sistem isteğe bağlı olarak kullanılır ve opsiyonel seçenek sunar.

Elektrik kesintisinden hemen sonra sistem adaptör içinde yer alan aküden beslenerek çalışır. Elektrik geldiğinde yeniden akü kendini şarj eder. Akülü göstergeç sistemlerindeki adaptör bağlantısı ile normal adaptör sistemlerindeki bağlantılar aynıdır. Yani farklı bir elektrik bağlantısı gerektirmez.

Göstergeç Sistemlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

·         Bina ve sitelerde kullanılır.

·         Fabrika kapı geçiş sistemleriyle fabrika sahalarında kapı geçiş sistemleri olarak kullanılır.

·         Elektrikli kapı kilidi olan tüm kapılar için kullanılır.

·         İş merkezlerinde kartlı sistemi kullanılır.

·         Dershanelerde kullanılır.

·         Resmi dairelerde kullanılır.

·         Apartlarda kullanılır.

·         Bürolarda kullanılır.

·         Öğrenci yurtlarında giriş çıkış kartlı sistemi kullanılır.

·         Hastanelerde kullanılır.

Siz de anahtar taşıma derdine son vermek için ayrıca güvenli geçişler için göstergeç sistemini tercih edebilirsiniz. Güvenliğiniz açısından mutlaka güvenilir firmalardan yardım almanızı öneriyoruz.

Bu Konuya 0 Yorum Yapıldı.


Görüşlerini Bildir...

Bizi Takip Edin